הנקודה הנכונה

פעמים רבות שואלים אותי בזמן טיפול "מה זאת הנקודה הזאת?" זה תמיד מגיע כאשר אני נוגעת בנקודה כלשהי ברגל שהיא רגישה או כואבת.

אני עונה בעמימות כלשהי לא מפאת חוסר ידע אלא משום שלרגישות וכאב סיבות רבות. לרגישות וכאב יש מקורות שונים. לרגישות וכאב יש כמה אבחונים אפשריים. 

השאלה הנכונה היא לא איזו נקודה משקפת מחלה או בעיה, באיזו נקודה לטפל או איזו נקודה תביא מרפא.

 

התשובה הנכונה בעיני היא מה זה עושה לך בסוף הטיפול.

(כן, לא התבלבלתי לגבי שאלה או תשובה)

מה זה עושה לך לאחר הטיפול? איך ישנת בלילה ? איך הרגשת בימים שאחרי?

וכנ"ל ביתר עוצמה לגבי סדרת טיפולים.

האם בהתבוננות כללית מקיפה קרה משהו טוב?

 

יש לי די ניסיון לראות את התוצאות ולהאמין בדרך.

(ראו גם תגובות מטופלים)

 

RELAX

כל זאת היא הקדמה לאני מאמין שלי אשר מתמצת בביטוי שאין לו תרגום מספק בעברית : RELAX  .

ע"פ המילון זה מתורגם רגוע או רפוי.

בעיני זה שניהם.

בעיני זאת הנקודה הנכונה והחשובה.

בכל המקורות כאשר מונים את עשר התועלות המובילות של רפלקסולוגיה הפחתת עקה נמצאת במקום הראשון (עקה זה לחץ נפשי המוכר כ- stress ) .

 

הפחתת עקה לא רק מרגיעה היא יוצרת אפקט מפל דומינו חיובי בגופנפש.

 

שמחה

בזכות הרגיעה והנינוחות שבזמן הטיפול ואחריו מרגיש המטופל מחוזק ושמח יותר מוכן להתמודדות עם המשך היום והחיים.

 

בזכות הרגיעה הגוף פנוי לעשות עבודות שאינן ברמת דחיפות של חירום. כאשר הגוף בלחץ כלשהו הוא מפנה את האנרגיה למערכות מסוימות בגוף (לב, נשימה למשל) ומקטין את ההזנה לאזורים ומערכות אחרות (עיכול למשל, ניקוי...) אך זאת אינה סיטואציה מקדמת הרמוניה ובריאות. להיפך כך נצברים רעלים בגוף הפיזי ונחלשת העוצמה הפיזית רגשית ונפשית שלנו.

 

זרימה

הרגיעה וההנעה מאפשרות זרימה פיזית ואנרגטית מוגברת בגוף. א-ב של בריאות הוא התנועה והזרימה של כל מה שזריך לנוע ולזרום : הדם, המערכת הלימפטית, המפרקים, הנשימה, העצבוב, פינוי פסולת ועוד. הכל חיוני!

 

גם רגשית אנחנו בתנועה מתמדת – לטוב ולרע הרגשות באים והולכים. תארו לעצמכם להישאר תקועים עם רגש כלשהו כל הזמן. בטח שלא כייף להישאר בדיכאון עצבות עצבנות או פחד. התנועה המבורכת מעבירה אותנו מרגע לרגע מרגש לרגש ומאפשרת לנו גם לחוות את כל מנעד החיים וגם ללמוד להכיר את עצמנו ולחפש את הנכון לנו.

 

ניקוי

פינוי רעלנים ופסולת הוא תפקיד חשוב של הגוף. בהקשר גופנפש אנו גם מקבילים בין תהליכים אלה לבין תהליכים רגשיים אבל בשני המישורים אנחנו מוצאים את עצמנו לפעמים עם עצירויות למיניהן.

בפיזי: עצירות של המעיים, של מערכת השתן (פרוסטטה מוגדלת) , חסימות בדרכי הדם ועוד. כל אחד מה"תקיעויות" הללו עלולות להיות קטלניות בתוצאותיהם.

בנפשי: חוסר יכולת החלטה, נטולי דמיון, פחד משתק, אי יכולת להיפרד הם רק דוגמאות מעטות. 

בידי רפלקסולוג אמין תוכלו להרגיש תוצאות והקלות של חלק מהתופעות תוך טיפול בודד.

 

חיסוניות

כבר מספיק נכתב על כך שאושר הוא החיסון הטוב ביותר נגד מחלות.

בכלל הרגשה טובה שמחה סיפוק ויותר מכל, רגיעה, מאפשרים למערכת החיסונית לפעול ביעילות. כך שסדרת טיפולים פועלת כתרופת מנע מהנה !

 

מה ההיפך של סבל וכאב ?

רפלקסולוגיה עשויה להועיל במקרים מגוונים של כאבים וסבל. ישנה לעיתים הקלה משמעותית ולא רק רגעית. בכל חלקי הגוף. אינטימיות שנוצרת במצב רגוע עם מטפל אמפטי משחררת דיבור וחשיפה ומקילה גם על סבל נפשי.  

 

יום טוב לילה טוב.

עם הצרות הנפשיות גם הלילה הופך לשדה קרב. חלומות רעים ביעותים קימות תכופות ושינה קלה. אחד התופעות הנפלאות של הרפלקסולוגיה היא שנת לילה מתוקה וטובה. מה שמחזיר אותנו לאפקט הדומינו  החיובי – לאחר לילה טוב גדל מאד הסיכוי גם ליום טוב.

 

ועל הכייף דיברנו ?

 

עוד לא? אז במאמר הבא!

 

אינני רוצה להיכנס לוויכוח הנצחי אם הרפ' הוכחה כאפקטיבית אם היא מדעית אם הרפלקסולוגים הם שרלטנים במקרה הרע או נאיביים במקרה הטוב.